ציוד ספורט התעמלות אומנותית כדורים

כיצד בוחרים כדור להתעמלות אומנותית, כיצד מתאימים אותו למתעמלת ואיך צריך לשמור עליו לאורך זמן?

כדורים עבור התעמלות אומנותית מתחלקים לשתי קטגוריות- מקצועיים ולא מקצועיים. כדורים לשימוש בחוגים עשויים מפלסטיק או גומי ושונים באיכות החומר ובמראה.

כדור מקצועי להתעמלות אומנותית צריך להתאים לגיל ולגודל היד של המתעמלת. החזקת הכדור צריכה להיות נוחה למתעמלת על מנת שתוכל לבצע את התרגילים השונים.
גדלים והתאמה: כדור בקוטר 15 ס"מ - עבור המתעמלות עד גיל 9.
קוטר 17 ס"מ - עבור המתעמלות בגילאי 8-10.
קוטר 18.5 ס"מ - למתעמלות בגילאי 11 ומעלה. כמובן שיש להתחשב במתעמלת ובמבנה גופה.

*מתעמלות מעל גיל 15 חייבות להשתמש בכדור שקוטרו 18.5 ס"מ - על פי דרישות האיגוד הבינלאומי FIG (עם סימן מאושר ע"י FIG).

כדורי סאסאקי ידועים ומפורסמים בכל העולם בציפוי "דביק" המונע החלקה ונותן למתעמלת הרגשה ובטחון בתנועה. כל כדורי סאסאקי (מהקטנים עד הגדולים) עשויים באותה טכנולוגיה.
כדורים עם ציפוי נצנצים של חברת סאסאקי זהים ושווים במבחינת האיכות לכדורים מבריקים ללא ציפוי נצנצים, השוני היחיד הוא באפקט הנצנצים על הקהל.

כיצד מגנים ושומרים על הכדור?
את הכדור מומלץ לשמור בתוך כיסוי מיוחד על מנת להגן עליו מפני שריטות ולכלוך.

כיצד מנפחים או מפחיתים אוויר מהכדור?

ניתן לנפח את הכדור באמצעות משאבה. אנו ממליצים להשתמש אך ורק במנפח SASAKI מקצועי מקורי, בעל מחט מיוחדת לניפוח הכדור, על מנת לשמור על לחץ הניפוח ואורך החיים של כדור SASAKI.   המשאבה קלה ונוחה לשימוש וכל מתעמלת או מאמנת יכולה לנפח את הכדור ללא שום מאמץ בזמן האימון.

יש להרטיב את מקום הכניסה של המחט עם נוזל על מנת לא לפגוע בכדור (ניתן להשתמש ברוק). זווית הכנסת המחט צריכה להיות  ישרה - 90 מעלות. גם כן המשאבה מקצועית משמשת למטרה של הוצאת אוויר מהכדור, אם הוא מנופח יותר מדי.

« לחזור

אהבת? המלץ לחבריך: